VYHLÍDKA NA ČERTOVĚ HOŘE

Během letní sezony jsme obnovili vyhlídku na Čertově hoře (1020 m.n.m.). Je na stejném místě jako dřív, poskytuje stejně krásný výhled, jen má nový a samozřejmě slušivý dřevěný kabát. Vyhlídka je vybavená přístupovou rampou o mírném sklonu. Díky tomu si krásnou vyhlídku mohou vychutnat i starší osoby a malé děti. Od výstupní stanice lanové dráhy se dáte doleva a po kameny vydlážděné cestě se zhruba po 130 m dostanete na plošinu, kam se pohodlně vejde až 6 osob.


Z výšky si můžete prohlédnout téměř celý Harrachov a jako na dlani máte před sebou panorama západních Krkonoš a Jizerských hor. Vidět je dokonce až do sousedního Polska. V terénu se přehledně vyznáte díky vyřezávané orientační mapě. Pokochejte se pohledem z prostoru nad korunami stromů rostoucích pod vyhlídkou.


Přímo u vyhlídky také najdete jeden z jedenácti menhirů, které vrchol hory lemují. Pokud budete pokračovat po cestě dál na sjezdové tratě směrem do Rýžoviště, potkáte i další. Krátkým okruhem, na němž vám bude dopřán výhled do krkonošské krajiny z druhé strany, se vrátíte zpátky k lanové dráze a můžete se pohodlně svézt zpět do Harrachova. Zajímavostí je, že stezka má při pohledu z výšky tvar živého srdce.


vyh1 vyh2 vyh3

Další vyhlídka, ze které si můžete užít pohled z výšky do všech světových stran, na vás čeká na Čertově hoře v horní části sjezdovky Červená II. Má také bezbariérový přístup, a když budete mít štěstí na počasí, uvidíte z ní nejen hřbety Krkonoš, ale až do Jizerek a na Ještěd. Po výstupu z lanovky zahnete doprava, projdete kolem obřího nafukovacího bludiště a dřevěná plošina vystavěná bytelných na kůlech bude přímo před vámi.

vy1 vy2 vy3
AKTUÁLNÍ INFORMACE

Letní provoz ukončen!

Lanovky mimo provoz!

Probíhají revizní práce a příprava na zimní sezónu.

 

SKI AREÁL HARRACHOV LIVE
NEPŘEHLÉDNĚTE