WYCIECZKI Z DZIEĆMI – KARKONOSZE, HARRACHOV

Przygotowaliśmy kilka propozycji na wycieczki, wędrówki czy spacery z dziećmi.
A więc: na rowerze, piechotą, rowerku biegowym lub z wózkiem dziecięcym. Wszystkie te ważne elementy wyposażenia można zabrać na kolej linową.
Więcej nt. kolei linowej i godzin otwarcia tu.

NAUČNÁ STEZKA RYBÁRNA

Na této stezce můžete najít odpovědi na otázky, které vás v souvislosti s návštěvou Harrachova napadnou, ať už se týkají možnosti trávení volného času, historie, přírody či ochránce hor - jemnostpána Krakonoše.

 

Stezka má 10 zastavení (panelů) a na každém z nich získáte řadu informací na dané téma. Úvodní panel je věnován přehledu nejzajímavějších míst v Harrachově, které je povinností neminout, protože vám jinak hrozí, že vám nikdo neuvěří, že jste Harrachov navštívili.

Zastavení číslo 2 dává návod k tomu, jak naložit s časem, který ať již v zimě nebo v létě našemu regionu věnujete. Dokáže vám, že se rozhodně nudit nebudete.

Další panely seznamují návštěvníky s krkonošskou faunou a flórou a uvítají je především milovníci přírody. Dozvíte se o typické zvířeně a kveteně našich hor a dopátráte se, kupř. kdo je huňatec žlutopásý krkonošský nebo kde můžete spatřit kvést vzácnou šafránovou louku.

Své informace naleznou na trase i ti, kteří se věnují historii. Ti se dozví nejen to, že Harrachov byl v minulosti spolu se sousedním Kořenovem lázeňským městečkem či jaký byl osud tří kostelních zvonů ve válečných časech.

A protože Harrachov je významným střediskem zimních sportů, na stezce nechybí informace o tom, jak se k nám lyže, dříve nazývané ski, vůbec dostaly, kdo byl průkopníkem lyžařského sportu v zemi české nebo kdy zde byl postaven první skokanský můstek.

Trasa vás zavede i k místům, které daly stezce název. K rybníčkům, které z popudu Jana Nepomuka Františka hraběte Harracha sloužily pro chov pstruhů. Dozvíte se, že původně jich bylo více a proč na počátku trasy stojí zděná budova bývalého učiliště, a ne dřevěný lovecký zámeček (Landhaus), který sloužil při pobytech v městě hrabatům z Harrachu.

Poslední dva panely se věnují i tomu, jak se z Rýbrcoula stal Krakonoš nebo kolik by vás stálo získání sklářské hutě v roce 1764. Pokud tedy spojujeme návštěvu místa odpočinku se získáním nových vědomostí nebo jen chcete poznat harrachovské zákoutí mimo nejčastěji navštěvované centrum, neváhejte a i tuto stezku poctěte svojí návštěvou.


Aktualne informacje

Kolejki linowe nieczynne - remont!

Sezon letni zamknięty!

SKI AREÁL HARRACHOV LIVE
NOTA

KOLEJ LINOWA