Odkaz facebook Odkaz novinky Odkaz Ceník

HARRACHOV - HORSKÉ SPORTOVNÍ STŘEDISKO

  • Harrachov nabízí velkou ubytovací kapacitu v několika hotelech nebo malých penzionech.
  • Najdete zde spoustu příležitostí k využití volného času. Bobová dráha, muzea, sklárna apod.
  • Harrachov je ideálním místem pro zimní sporty. Sjezdové lyžování, snowboarding. 
  • V okolí Harrachova najdete spoustu kilometrů upravených běžeckých tras.
  • Je zde velký výběr gastronomických služeb, půjčoven lyží a lyžařských škol. 
  • Skoky nebo lety na lyžích jsou dnes už nedílnou součástí Harrachova.

Harrachov je situován v západní části Krkonoš na rozhraní s Jizerskými horami v údolí řeky Mumlavy. Jeho horské klimatické podmínky způsobené uzavřením jižní strany Čertovou horou a relativní otevřenosti ze severních směrů Novosvětským průsmykem ho předurčují jako středisko zimních sportů a rekreace. I když nadmořská výška 680 m (u kostela) není nijak ohromující, přesto je něco pravdy na tvrzení starousedlíků, že v Harrachově je půl roku chladno a půl roku zima.
Díky této konfiguraci terénu, které jsou zároveň vhodné jako lyžařské terény, vyrostl Harrachov postupně i ve světě známé lyžařské centrum, poskytující služby pro zimní sporty na vysoké úrovni.

Harrachov může nabídnout řadu sjezdových tratí s umělým zasněžováním s Čertovy hory různých obtížností, s dvěma čtyřsedačkovými lanovkami až na vrchol, mnoho kilometrů udržovaných běžeckých tratí a cest až na hřebeny Krkonoš, řadu cvičných prostorů pro lyžařské začátečníky a děti, mnoho lyžařských škol se zkušenými učiteli lyžování, mnoho půjčoven sportovního nářadí a podobně.

Pro skoky na lyžích je jako jediný v České republice a málokteré středisko ve světě vybaven kompletní sestavou osmi skokanských můstků. Od nejmenšího s 8metrovým kritickým bodem pro 5leté caparty až po mamutí můstek K185, umožňující lety do vzdálenosti přes dvě stě metrů, pro opravdové vrcholové sportovce a odvážlivce.

Pro ubytovací služby má Harrachov k dispozici více jak 6 000 lůžek různých kategorií od hotelů přes pensiony až po ubytování v soukromí, více jak 60 hotelů a restaurací zajišťující gastronomické služby. Podle přísloví "Nejen chlebem živ je člověk" nabízí Harrachov mimo zimní sporty řadu dalších pohybových i kulturních aktivit. K zhlédnutí je i muzeum sportu o sportovním dění v Harrachově, muzeum skla s historickou sbírkou výrobků zdejší sklárny. Návštěvu lze propojit s prohlídkou výroby skla ve zdejší huti a nově i s prohlídkou začátkem roku 2002 otevřeného pivovaru a samozřejmě s ochutnávkou produktů.

Přes převažující zimní nabídku nezklame Harrachov své návštěvníky jistě ani v létě. Velká nabídka turistických a cykloturistických výletů do Krkonoš a Jizerských hor včetně jejich polských částí je velice lákavá. Nově otevřené turistické hraniční přechody u Vosecké boudy a na Mýtinách velice usnadnily plánování krásných, do té doby nerealizovatelných výletů. A komu se nechce na kole šlapat příliš do kopce, ten může vyřešit svůj problém pomocí lanovky. Vyjede lanovkou na Čertovu horu a pak může jet různými trasami dolů s kopce. Letní koupání je také možné, ale v horských bystřinách či v místním koupališti, což je spíš jen pro otužilé.

Na vaši návštěvu se těší Sportovní areál Harrachov a.s.

   

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Letní provoz ukončen!

Lanovky mimo provoz!

Probíhají revizní práce a příprava na zimní sezónu.

 

SKI AREÁL HARRACHOV LIVE
NEPŘEHLÉDNĚTE

 

skipas