GEOCACHING V HARRACHOVĚ

ČERTOVA HORA JE VYHLEDÁVANÝM MÍSTEM VYZNAVAČŮ HRY GEOCACHING.

Velká hustota keší je v okolí můstků a na Čertově hoře. Na jedné z keší, která se jmenuje „Okolo Čerťáku“, se spolupodílel i Sportovní areál Harrachov a.s. K dispozici tu jsou prakticky všechny druhy keší:

  • TRADITIONAL CACHE – tradiční jednoduché schránky.

  • MULTI CACHE – („multiny“), kdy po nalezení jedné schránky nebo po dosažení určité polohy získáte informace pro následující souřadnice a k dosažení konečného místa projdete řadu úseků.

  • MYSTERY CACHE – („mysterky“), kdy k získání potřebných souřadnic musíte splnit nějaký úkol.

  • EARTH CACHE – virtuální keše, kde si pořídíte fotku na navštíveném místě a získáte odpovědi na kontrolní otázky, stanovené zakladatelem keše (například jména na pomníku).

HLEDEJ KEŠKY OKOLO ČERŤÁKU  POPIS KEŠE ZDE
Tato multicache vás provede čertovskou vycházkou po Čerťáku neboli oficiálně po Čertově hoře. Projdete se po trase 6,5 km pohodovou chůzí v nenáročném přírodním terénu s mnoha vyhlídkami na Jizerské hory, Rokytnicko, západní Krkonoše i Harrachov.

Krkonoše a především Harrachov má co nabídnout vyznavačům celosvětové hry geocaching, kombinující pěší turistiku nebo cykloturistiku s vyhledáváním cílů schránek, tzv. keší (cache) pomocí GPS. Hra je určena pro celé rodiny a během pouhých deseti let své existence získala doslova celosvětovou popularitu. V čem je tato hra výjimečná – schránky tvoří a umisťují dobrovolníci, znalí místních výjimečností. Díky nim se dostanete do míst a dozvíte se věci, o nichž standartní turistické informační zdroje většinou mlčí. Ve schránce můžete směnit nějakou drobnost. To je důležité hlavně pro děti, které jsou spíš ochotny hledat poklad než se trmácet na pěší túře. No a nakonec, proč si to nepřiznat je tam i trocha adrenalinu, zda se podaří schránku najít nebo nikoliv.

Foto
Foto
 
Foto
Foto
 
AKTUÁLNÍ INFORMACE

Letní provoz ukončen!

Lanovky mimo provoz!

Probíhají revizní práce a příprava na zimní sezónu.

 

SKI AREÁL HARRACHOV LIVE
NEPŘEHLÉDNĚTE