LETNÍ NAUČNÁ VYCHÁZKOVÁ TRASA LIŠKA

Harrachov, Šindelka – Mumlavský důl – Krakonošova snídaně – Růženčina zahrádka – Dvoračky – Ručičky – Harrachov.
Délka 20 km, převýšení cca 680 m. Zřídila Správa KRNAP.

Charakteristika: celodenní výlet (za půlden lze „proběhnout“) se značným převýšením po západních Krkonoších, řada krásných výhledů, panely na trase jsou zaměřeny na lesnictví a horskou přírodu

Mumlavský vodopád

Popis trasy: Na cestu můžete vyrazit od lesnické expozice Šindelka v Harrachově (poblíž hlavního parkoviště), trasa vede Mumlavským dolem kolem Mumlavského vodopádu a podél koryta řeky Mumlavy (s peřejemi, s obřími hrnci a kotly) k rozcestí Krakonošova snídaně. Odtud stále po modré (Harrachova cesta) dlouhým stoupáním na rozcestí U Čtyř pánů, zde se trasa lomí k jihu a už jen mírně stoupá k Růženčině zahrádce na severním úbočí Kotle. Z tohoto nejvyššího bodu trasy (1 380 m n. m.) cesta klesá přes Kotelské sedlo (zprvu mírně, pak prudce) na luční enklávu Dvoračky. Na tomto úseku je možnost dalekých výhledů nejen na západní Krkonoše, ale i do podhůří a Českého ráje. Z Dvoraček po zelené (Krakonošova cesta) přes rozcestí Ručičky a osadu Rýžoviště zpět do Harrachova.

VARIANTA PRO MALÉ DĚTI: na samém počátku trasy (ještě pod Mumlavským vodopádem) odbočuje vpravo do lesa krátká dětská zábavná trasa Liščí stezka, na které děti plní řadu „liščích“ úkolů.

AKTUÁLNÍ INFORMACE

Jarní prázdniny na horách

  • Obě lanovky a lyžařký vlek v provozu.
  • Sjezdovky Červená II v centru a Modrá sjezdovka v Rýžovišti otevřeny.
  • Provozní doba lanovek 8:00 - 16:00 za ceny hlavní sezóny.
  • Večerní lyžování na LV Dopplik do 20:00
  • Využijte skibusu z Prahy a České Lípy a skibusu v rámci Harrachova

 

SKI AREÁL HARRACHOV LIVE
NEPŘEHLÉDNĚTE