VYHLÍDKA NA ČERTOVĚ HOŘE V NOVÉM KABÁTĚ

Během letní sezony jsme obnovili vyhlídku na Čertově hoře (1020 m.n.m.). Je na stejném místě jako dřív, poskytuje stejně krásný výhled, jen má nový a samozřejmě slušivý dřevěný kabát. Vyhlídka je vybavená přístupovou rampou o mírném sklonu. Díky tomu si krásnou vyhlídku mohou vychutnat i starší osoby a malé děti. Od výstupní stanice lanové dráhy se dáte doleva a po kameny vydlážděné cestě se zhruba po 130 m dostanete na plošinu, kam se pohodlně vejde až 6 osob.

 

Z výšky si můžete prohlédnout téměř celý Harrachov a jako na dlani máte před sebou panorama západních Krkonoš a Jizerských hor. Vidět je dokonce až do sousedního Polska. V terénu se přehledně vyznáte díky vyřezávané orientační mapě. Pokochejte se pohledem z prostoru nad korunami stromů rostoucích pod vyhlídkou.


Přímo u vyhlídky také najdete jeden z jedenácti menhirů, které vrchol hory lemují. Pokud budete pokračovat po cestě dál na sjezdové tratě směrem do Rýžoviště, potkáte i další. Krátkým okruhem, na němž vám bude dopřán výhled do krkonošské krajiny z druhé strany, se vrátíte zpátky k lanové dráze a můžete se pohodlně svézt zpět do Harrachova. Zajímavostí je, že stezka má při pohledu z výšky tvar živého srdce.


 

Foto
Foto
 
Foto
Foto
 
Foto
Foto
 
AKTUÁLNÍ INFORMACE

  • Zimní provoz ukončen!
  • Lanovky mimo provoz!
  • Probíhá příprava na letní sezónu.

SKI AREÁL HARRACHOV LIVE
NEPŘEHLÉDNĚTE