Odkaz facebook Odkaz novinky Odkaz Ceník

HARRACHOV - HORSKÉ SPORTOVNÍ STŘEDISKO

  • Harrachov nabízí velkou ubytovací kapacitu v několika hotelech nebo malých penzionech.
  • Najdete zde spoustu příležitostí k využití volného času. Bobová dráha, muzea, sklárna apod.
  • Harrachov je ideálním místem pro zimní sporty. Sjezdové lyžování, snowboarding. 
  • V okolí Harrachova najdete spoustu kilometrů upravených běžeckých tras.
  • Je zde velký výběr gastronomických služeb, půjčoven lyží a lyžařských škol. 
  • Skoky nebo lety na lyžích jsou dnes už nedílnou součástí Harrachova.

Harrachov je situován v západní části Krkonoš na rozhraní s Jizerskými horami v údolí řeky Mumlavy. Jeho horské klimatické podmínky způsobené uzavřením jižní strany Čertovou horou a relativní otevřenosti ze severních směrů Novosvětským průsmykem ho předurčují jako středisko zimních sportů a rekreace. I když nadmořská výška 680 m (u kostela) není nijak ohromující, přesto je něco pravdy na tvrzení starousedlíků, že v Harrachově je půl roku chladno a půl roku zima.
Díky této konfiguraci terénu, které jsou zároveň vhodné jako lyžařské terény, vyrostl Harrachov postupně i ve světě známé lyžařské centrum, poskytující služby pro zimní sporty na vysoké úrovni.

Harrachov může nabídnout řadu sjezdových tratí s umělým zasněžováním s Čertovy hory různých obtížností, s dvěma čtyřsedačkovými lanovkami až na vrchol, mnoho kilometrů udržovaných běžeckých tratí a cest až na hřebeny Krkonoš, řadu cvičných prostorů pro lyžařské začátečníky a děti, mnoho lyžařských škol se zkušenými učiteli lyžování, mnoho půjčoven sportovního nářadí a podobně.

Pro skoky na lyžích je jako jediný v České republice a málokteré středisko ve světě vybaven kompletní sestavou osmi skokanských můstků. Od nejmenšího s 8metrovým kritickým bodem pro 5leté caparty až po mamutí můstek K185, umožňující lety do vzdálenosti přes dvě stě metrů, pro opravdové vrcholové sportovce a odvážlivce.

Pro ubytovací služby má Harrachov k dispozici více jak 6 000 lůžek různých kategorií od hotelů přes pensiony až po ubytování v soukromí, více jak 60 hotelů a restaurací zajišťující gastronomické služby. Podle přísloví "Nejen chlebem živ je člověk" nabízí Harrachov mimo zimní sporty řadu dalších pohybových i kulturních aktivit. K zhlédnutí je i muzeum sportu o sportovním dění v Harrachově, muzeum skla s historickou sbírkou výrobků zdejší sklárny. Návštěvu lze propojit s prohlídkou výroby skla ve zdejší huti a nově i s prohlídkou začátkem roku 2002 otevřeného pivovaru a samozřejmě s ochutnávkou produktů.

Přes převažující zimní nabídku nezklame Harrachov své návštěvníky jistě ani v létě. Velká nabídka turistických a cykloturistických výletů do Krkonoš a Jizerských hor včetně jejich polských částí je velice lákavá. Nově otevřené turistické hraniční přechody u Vosecké boudy a na Mýtinách velice usnadnily plánování krásných, do té doby nerealizovatelných výletů. A komu se nechce na kole šlapat příliš do kopce, ten může vyřešit svůj problém pomocí lanovky. Vyjede lanovkou na Čertovu horu a pak může jet různými trasami dolů s kopce. Letní koupání je také možné, ale v horských bystřinách či v místním koupališti, což je spíš jen pro otužilé.

Na vaši návštěvu se těší Sportovní areál Harrachov a.s.

   

AKTUÁLNÍ INFORMACE

SKI AREÁL HARRACHOV LIVE
NEPŘEHLÉDNĚTE

Skibusem do Harrachova

Pro držitele Harrachov Card jede autobus zdarma, ostatní cestující zaplatí 20/10 Kč.